Blog zawiera fotorelacje z mych prywatnych wycieczek po szeroko pojętej Jurze, Wyżynie Miechowskiej, Ponidziu, Dolinie Pilicy oraz bliższych i dalszych okolicach.
Główną formą aktywności jest oczywiście rower i piesza wędrówka, ale będą też relacje ze spływów kajakowych, a że mam głęboką awersję do rywalizacji więc wszystko na spokojnie i z pełnym luzem...
Pełna wersja bloga z podziałem geograficznym i chronologicznym dostępna jest w jednej z sekcji serwisu JuraPolska.com, dokładniej na JuraPolska.com/wycieczki. Zamieszczone w nim fotorelacje są znacznie bogatsze w zdjęcia i opisy...

poniedziałek, 19 września 2016

Wrześniowa Liswarta

Sezon był udany, więc teraz można samemu trochę popływać, a że pogoda cały czas letnia się utrzymywała w piątek "rano" ruszamy nad Liswartę. Dojazd przez Olsztyn i Cz-wę przebiega bardzo sprawnie, kajaki wyładowujemy pod mostem w Popowie/Zawadach, jadę samochodem do Wąsosza Górnego skąd wracam rowerem na miejsce startu. Ten fragment poszedł "o dziwo" bardzo sprawnie i po przypięciu jednośladu do słupa na pobliskiej stacji benzynowej możemy ruszać.

Płyniemy tym razem ProTourem i jedynką Nifty 385 do której przesiadamy się na zmianę. Dzień początkowo bardzo słoneczny, później momentami trochę chmur, ale cały czas bardzo ciepło na szczęście bez dokuczliwych komarów i innych paskudztw. Płynąc dwójką co jakiś czas przynajmniej jedna osoba musiała zażyć trochę ochłody przeciągając kajak po licznych mieliznach.

Spłynięcie ok. 20km z kilkoma postojami i ciąganiem kajaka zajął nam 5,5h. A cały wyjazd łącznie z dojazdem, powrotem przez Nową Brzeźnicę, siedzibę Kajakowo.net i postojem w korku na Gierkówce, który zaczął się jakieś 2km przed zjazdem na Kościelec, prawie 10h.

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/splyw_kajakowy_liswarta_16092016.phpObrazek
Pierwsze kilkadziesiąt metrów od startu pokazuje że wody bardzo mało i ciągać trzeba będzie.

Obrazek
Najbardziej charakterystyczne miejsce na tym odcinku Liswarty - kamienny most kolejowy, przed nim zwalone drzewo łatwe do wyminięcia.

Obrazek
Za bystrzem ostry zakręt

Obrazek
Na Liswarcie

Obrazek
Ujście Liswarty (po prawej) do Warty.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza