Blog zawiera fotorelacje z mych prywatnych wycieczek po szeroko pojętej Jurze, Wyżynie Miechowskiej, Ponidziu, Dolinie Pilicy oraz bliższych i dalszych okolicach.
Główną formą aktywności jest oczywiście rower i piesza wędrówka, ale będą też relacje ze spływów kajakowych, a że mam głęboką awersję do rywalizacji więc wszystko na spokojnie i z pełnym luzem...
Pełna wersja bloga z podziałem geograficznym i chronologicznym dostępna jest w jednej z sekcji serwisu JuraPolska.com, dokładniej na JuraPolska.com/wycieczki. Zamieszczone w nim fotorelacje są znacznie bogatsze w zdjęcia i opisy...

czwartek, 5 września 2019

pogranicze Jury i Miechowszczyzny

W czwartek krótki spacerek z licealistami po OPNie, a że pogoda fajna to wracałem nie przez Wolbrom a wioskami pogranicza Jury i Miechowszczyzny:


Odnowiona elewacja i nowy hełm wieży kościoła klasztornego w Imbramowicach.Spore zaskoczenie - wyasfaltowany klimatyczny szuter przez wzgórze między Uliną Wielką a Chobędzą. Szkoda bo dróżka typowa dla regionu była...I kolejna nowość - "ścieżka rowerowa" między Przybysławicami/Szreniawą a Gajówką. Nie wiem jak to wychodzi finansowo ale kładzenie kostki na ścieżkach jest w dłuższej perspektywie kiepskim technicznie rozwiązaniem i jeździ się fatalnie. Lepiej było zrobić troszkę szerszy nowy dywanik asfaltowy.
Więcej info o realizacji: Przebudowa dróg na terenie Gminy Gołcza/.Kapuściana Kraina, dokładniej wąska dróżka między przystankiem kolejowym Gajówka a Suchą.

1 komentarz: